top of page
  • Eternal Coaching & Mentoring Academy

2018-2019 Mezunlarımızdan GörüşlerErkan Akkurt / Wish MorEOteller Zinciri Genel Müdürü

20 yılı aşkın bir süredir Turizm ve Otelcilik sektöründe Orta ve Üst Düzey Yönetici olarak aktif görev aldım. Bununla birlikte birçok üniversitede ekonomi, Pazarlama ve Turizm alanlarında Öğretim Görevlisi olarak aktif rol almaktayım.2015 İtibari ile Wish More Otel Zincirinin Kurucu & Yöneticisi rolünü sürdürüyorum. Amacımız Uluslararası bir Marka ve Otel zinciri yaratmak ve şube sayılarımızı artırmak.2018 yılında “Eternal Coaching & Mentoring Academy” ile tanıştım. Bu yoğun tempoda aldığım 12 günlük ICF ve EMCC Onaylı Koçluk eğitiminin iş süreçlerine ve bire bir ilişkilere (Müşteri -Tedarikçi- Çalışanlar) müthiş katkı sağladığı gibi iletişimde bulunduğum kişilerin de olumlu geri bildirimlerini gözlemledim.Bu süreçlerin hem kendime hem de büyüyen Markamıza katkısını gözlemlemekte ve ne kadar doğru bir eğitim aldığıma bir kez daha şahit olmaktayım.Eternal Coaching & Mentoring Academy Kurucuları ve Fakülte Liderlerine çok teşekkür edeirm.


Hülya Şeyhun / Saint-Gobain Turkey Human Resources Director

Koçluk sertifikasyon süreci, yıllardır merak ettiğim, gerek meslektaşlarımdan, gerek sosyal hayatımda ki arkadaşlarımdan dinlediğim ancak bir türlü gerekli zamanı ayıramadığım, önceliğim yapamadığım bir konuydu benim için. Farklı firmaları ve ekolleri detaylı araştırdıktan sonra, firma olarak yeni ama know-how olarak çok tecrübeli olan Eternal karşıma çıktı. Şubat 2019 yılında Eternal ‘ın muhteşem hocaları Meltem Şakarcan ve Dilek Yıldırım l ile başladığım bu yolculuğun kazandırdıkları benim için çok değerli. Bu iki güzel insanın bize birebir dokunuşları, “butik” koçluk eğitimleri sayesinde , kendime bir çok değer kattığımı, kendimin farkına vardığımı ve en önemlisi daha çok kısa bir süre olmasına ve henüz fazla “kilometre” yapmamış olmama rağmen, gerek iş hayatımda gerekse özel hayatımda koçluk becerilerimden ne kadar faydalandığımı farkettim. Başta Eternal Coaching & Mentoring Academy Kurucuları ve tüm emeği geçenlere çok teşekkür ederim.


Selda Bostancığlu / Managing Partner Mesidata Information Technologies Ltd.

Sevgili Dilek Hocam ile yollarımız 2008 yılında kesişti, ne kadar şanslıydım ki koçluk alıyordum. Yaşam amacım, değerlerim, yaşadığım bir sürü farkındalıklarım sonrasında hayata daha cesur ve özgün seçimlerimle devam etme gücü verdi bana. Ne kadar şanslıyım ki yoğun geçen iş hayatında bir ara bulmuş ve Eternal Coaching Mentoring Academy ile yolum kesişmişti.

Tüm program boyunca, kullanılan model ve metodoloji hem birbirinden değerli hocalarımızın deneyimleri hem de sanat ve bilimin uyumlu biçimde birleştirilmesiydi, var olan potansiyeli ortaya çıkarmak, kişinin kendisini çok daha iyi tanıması, dinlemek, farklı bakış açıları geliştirmek, özgünlük, gibi birçok kavramla yeniden tanıştım. Programın içinde kullanılan yaratıcı uygulamalar ve geri bildirimler sayesinde koçluk yolculuğuma başlamış oldum. Şimdi de ileri seviye koçluk programına devam ediyorum. İnsanların hayatına dokunmak ne kadar kıymetli, Dilek Hocam, Meltem Hocam ve emeği geçen herkese çok teşekkürler…


Dr. Mehmet Demirel

Bir taraftan 40+ yılda alet çantamda biriktirdiğim hocalık, üst yöneticilik ve danışmanlık deneyimlerimi genç profesyonellerle paylaşma arzu, diğer taraftan 33 yıl önce çıktığım kendimi tanıma ve daha iyi insan olma yolumda daha da ilerilere gitme isteğim beni bu harika iki insana götürdü.Dilek ve Meltem ile sanki on yıllardır birlikteymişiz gibi, ECMA’da hem çok keyifli zamanlar geçirdik hem de Temel ve İleri Düzey eğitimlerde müthiş noktalara geldik. Özellikle 5C Koçluk Yaklaşımı, diğer hiçbir koçluk ekolünde olmayan üstün bir avantaj sağlıyor. Gerçek hayat tabanlı, yılların deneyimini içeren, son derece sistematik ve analitik bu yaklaşım sayesinde inanılmaz hızda öğrenmek ve uygulamak mümkün oluyor. Kurdukları ekosistemin bir şekilde parçası olmama izin verdikleri için özellikle ECMA kurucularına, ayrıca bu süreçte büyük tevazu ve profesyonellikle desteklerini esirgemeyen deneyimli Fakülte Liderlerine çok teşekkür ederim.

Yolumuz koçlukla dolu olsun..


Zeynep Ece Meral / Human Resources Supervisor / Wika Group

Ben değişmek istedim.

Hayata baktığım yönü, kendimi ve çevremi değerlendirirken kullandığım keskin araçları, beni kısıtlayan düşünce kalıplarımı değiştirmek; beklentilerimin yarattığı ağırlıktan, yakıştırılan ve bu yüzden acımasızca yapıştırılan etiketlerden kurtulmak, uyanmak, kabul etmek ve keşfetmek istedim.

Ömrüme, benliğime ve hatta çevreme dair yaptığım en iyi şeylerden biriydi koçluk bakış açısı kazanmak.Tüm bu istediklerimi veren Eternal ’da eğitim süreci benim için özgürleşmekti. Çok şey sanarken, hiçbir şey olmaktı.Farklı sesleri duymak, dinlemek, kabul etmekti. Daha önce hissetmediklerimi tatmak, sindirmekti. Dengeyi bulmaktı, siyahlarımla beyazlarımı birbirine karıştırmaktı. Farklı olan yanlış demek değildi. Aykırıdan korkmamak gerekti, derinleşmekti. Eternal, yüzü, sözü, özü hiç unutulmayan ilkokul öğretmeni gibi...

Sonsuz teşekkürler.


Banu Keleş –Yönetim Kurulu Başkanı –Keleşler Motorlu Araçlar Tic.A.Ş.

Ben 20 yıldan fazla bir süredir aile şirketlerinde çalışıyorum. Koçluk kavramı ile Dilek Hanım sayesinde tanıştım. Bayisi olduğum markanın eğitim programını iki yıl beraber yürüttük. Eğitim sonrası da kopmadık iletişimde kaldık. Bu programa Dilek ve Meltem Hanım'ın bana çok iyi geleceği tavsiyesi ile katıldım. Bu eğitimle kendimle ilgili farkındalığım ve özgüvenim arttı.

Hayatımıza farklı açılardan bakabilmenin bizi ne kadar zenginleştirdiğini, kendi ön yargılarımızdan sıyrılıp yargılamadan, karşımızdakini derin ,kalpten dinlemenin ne kadar değerli olduğunu bu program sayesinde fark ettim. İlk günün sonunda burada ne işim var diyerek eve gitmiştim, ama sonrasında öğrendiğim metotlar, birebir ve grupla yapılan çalışmalar sayesinde öğrendiklerimi pekiştirmeme yardımcı oldu.

Günümüzde geleneksel yönetim anlayışının yerini insan odaklı çalışma aldı. Bu program da aldığım eğitim bu anlamda yöneticilik işimi çok kolaylaştırdı. Bu eğitimi eğlenceli ve dopdolu sunan, farklı bir sürü insanı bir araya getirerek yeni dostluklara vesile olan ,bu yolculukta desteğini esirgemeyen tüm akademi üyelerine teşekkür ederim.

Bence insanın kendisi için yapacağı en keyifli yatırım, herkese tavsiye ederim.


Burcu Ayaşlı / Abbot SH Country Manager

Hayat yolculuğumda 2 şey beni çok motive eder. Biri gelişerek değişmek ve diğeri de tamamlanmış, bütün hissetmeye yönelik attığım her adım.Eternal Coaching School’da almış olduğum koçluk eğitimi hayatımda bir kez daha ne kadar özgür, özgün ve biricik olduğumu bana hatırlattı. Ve böylece birçok hayata dokunma ve sihirli dönüşümlere yoldaşlık etme güç ve potansiyelimi cesurca ortaya çıkardım. O kadar güvenli bir ortam vardı ki içimde tüm hissettiklerimi dışa vurma ile ilgili de çok özgürdüm, rahatlıkla değiştim ve dönüştüm.

Bu yolculuğu hep iyi ki... diyerek, minnetle hatırlıyor olacağım.


16 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page